دفتر : از اهالي نور . ويژه اشعار آئيني

تاریخ ایجاد : 1397/1/9

آسمان بوی تو را

آسمان بوی تو را باز به باران داده گذر باد خزان تازه به شهر افتاده چند روزی است دلم بارش نم نم دارد حال این شهر گواه است محرم دارد... می رسد تا همه ی شهر سیه پوش شود تا علم های تو در شهر قلمدوش شود آسمان در همه جا جبهه ی خون می گیرد چند روزی است سفر رنگ جنون می گیرد حج گذشته است و سالار به شور آمده است به طواف حرم قبله ی نور آمده است خواب دیده است که قرآن غلط در سینه است منبر تاج خداوند پر از بوزینه است رفت با قیمت خون دین خدا را بخرد رفت تا قائله ی ظلم به پایان ببرد رفت تا بار امانت به زمین بگذارد جان خود در ره آزادی دین بگذارد قیمت دین خدا گرچه گران است ولی بی سبب نیست نسب برده ز کرار علی این چه رازی است که در قلب زمین مدفون است بعد ده قرن غزلهای خدا گلگون است هر ورق از غزلش رنگ رشادت دارد باغبان است و گلش عشق شهادت دارد قصه ی آب به پایان نرسیده است هنوز پای طفلان به بیابان نرسیده است هنوز سر ندارد بدن پاک علی اکبرها دشت پر می شود از صوت علی اصغر ها قصه تشنگی و آب به سر آمده است یل شش ماهه در آغوش پدر آمده است حق آن بود که سیلاب ببارد به یقین خون اصغر به هوا رفت و نیامد به زمین کاروان اسرا تازه به راه افتاده مانده از قافله تن های به چاه افتاده حق به تدبیر خدا مر شده می دانی که کوفه از حرمله ها پر شده می دانی که بیعت و دعوت بی واسطه حاشا کردند سر بریدند نشستند و تماشا کردند عاشقی چیست بجز خون دل و شیدایی که نمی دید در آن معرکه جز زیبایی شب اول محرم 1396 ایران طبیب


ثبت نظر برای این شعر فعال می باشد .
نظرات ثبت شده این اثر نیاز به تایید صاحب اثر دارد .
اجازه نقد شعر در نظرات فعال می باشد .


نظرات و انتقادات کاربران

بختيار بختياري"آگاه"   2018-03-31 14:32:12

. سلام بر گرامی دختر فرزانه ترينم، سرکار خانم طبیب عزیز. درود تان باد. توفیق حضور در گلشن شعر شکوه مند تان را مغتنم شمرده و بهره مند شدم. شکوه نگاه تان بر دوام. با مهر :" آگاه" .

تعداد آثار : 79     تعداد دنبال کننده ها : 7

تاریخ ثبت نام : 1395/4/25

تاریخ آخرین ورود : 17/10/1398 - 23:19
تماس با ما

آدرس : خیابان ستارخان ، قبل از پل شیخ فضل الله ، کوچه نیلوفر ، ساختمان گلها ، طبقه دوم جنوبی ، واحد 5

تلفن : ۴۴۲۸۰۰۵۸-۰۲۱

فکس : ۴۸۲۸۰۰۵۹-۰۲۱

ایمیل : info@hamsoraei.com
آمار بازدید

امروز : 52

دیروز : 54

هفته پیش : 399

کل : 973937

هم سرایی(اقتراح) نوعی سخن منظوم ِ مبتنی برمشارکتِ ذوق ها وقریحه ها حولِ یک اندیشه یا خیال شاعرانه است که ازسوی یک تن پیشنهادمی شود وبه فعالیتِ خلّاقانه ی جمعی می انجامد.به سخنی دیگر،این شیوه سخن، سُرایشی جمعی وهم خیالیِ گروهی با درونمایه ومضمونی یگانه است.

 

تمام حقوق برای سایت همسرایی محفوظ است. 1398